Откриена причината зошто Марина избегала од домот на Дарко Лазиќ. Како што пишуваат српските медиуми таа во мобилниот телефон му нашла пораки од поранешната девојка. Дарко не се ни обидел пораките да ги избрише што дополнително ја изнервирало.

Иронијата да биде поголема, девојкатa е од истото село Брстач од каде што е и Марина.

Марина збеснала кога ги виделе пораките. Веднаш ги собрала работите и си заминала кај родителите. Дарко ја молел да се врати дома. И ветувал дека ќе се промени, ќе биде повеќе дома и ќе и враќа на пораките-пишува „Информер“.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.