Додека многу пејачи останаа без настапи и заработка заради состојбата со корона вирусот и заради тоа западнаа во финансиска криза. Дара Бубамара, барем судејќи според нејзиниот профил на Инстаграм, не е една од нив.

Според пишувањето на српските портали, Дара работела вредно со години и успеа да заштеди одредена сума пари за да може да продолжи со удобен живот во вакви ситуации.

Таа реши да се оддалечи од градските гужви и да посети луксузна дестинација, набргу по враќањето од хрватското крајбрежје, таа ги одбра Малдиви.

На својот профил на Инстаграм, Дара објави зачудувачка фотографија. Прво, ги маѓепса своите фанови со белиот песок и чистото море, а потоа ги израдува со фотографија каде нејзините бујни гради се во преден план.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.