Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ првпат јавно прозборе за раскинувањето на 24 годишната љубовна врска со колегата Петар Грашо.

За хрватскиот магазин „Глорија“, Данијела наведува дека прекинот бил неизбежен.

Не можете да го избегнете моментов кој е неизбежен, изјавила пејачката која за врската со Грашо додала дека е „убаво минато“.

По раскинувањето Петар Грашо стапи во врска со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерка на музичарот Тончи Хуљиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.