Манекенската Даниела Димитровска ја шокира јавноста кога во емисијата магазин ИН изјави дека повеќе не е заедно со сопругот Огњен Амиџиќ. Сепак, таа се пошегувала, а потоа објаснила како функционира нивниот брак.

Па, беше одамна, не сме веќе заедно, ете ексклузива. Се шегувам. Заедно сме десет години, имаме дете и низ тоа како функционираме, се гледа дали има емоции, а не само во зборовите вели Даниела и открива:

Јас сум господарка во нашиот брак. И тој потврди. Матија и Огњен се шегуваат за тоа, зашто за сè ме прашуваат, како во хотел, вели манекенската.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.