Победникот на „Икс фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, објави „Ексклузив“ на 1ТВ.

Двојката беше од 2016 година, а во февруари 2017 година го добија синот Давид.

Даниел веќе некое време живеел во Белград, а Кристина кај своите родители во Лешок. Деталите погледнете ги во видеоприлогот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.