Kаролина Гочева во интервју за „Ексклузив“ проговори за она што ја исполнува и  вели дека ја прават среќна луѓето кои ги сака, а за приновата во семејството истакна дека би сакала да се реализира како мајка.

„Тоа се прашања кои така се поставуваат. Прво кога ќе се мажиш, па потоа кога  ќе родите бебе. Се разбира дека би сакале и тоа да се случи, но животот самиот си ги планира работите„ – рече Гочева

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.