Дуото Дац и Александар учестуваа во ток шоу на бугарската „Нова ТВ“. На почетокот на емисијата водителот Рачков ги престави како гости кои доаѓаат од странство, ако Cеверна Македонија може да се смета за странство“ на што тие смееја.

Во оден момент водителот се правеше дека не го разбира македонскот збор „допаѓа“ по што Дац мораше да преведува дека тоа е „харесва“.

Погледнете го нивниот настап.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.