Илда Шаулиќ, ќерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, кој загина на почетокот на годинава, објави емотивна песна „Солза“, која ја посвети на трагично настраданиот татко.

Емотивната песна и стиховите ја расплакаа јавноста, но новото видео дефинитивно ги стопи сите срца.

Имено на снимката, ќерката на Илда, Ема од збор до збор ја пее песната посветена на нејзиниот дедо.

View this post on Instagram

❤️EMA❤️

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.