Најпознатата членка на Пинк Пантер во регионот, Оливера Цирковиќ на „Жешко столче“ ги раскажа своите искуства од периодот кога била дел од најпознатата криминална група:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.