Најголемата ѕвезда во регионот Здравко Чолиќ ја покажа својата големина. Тој е роден во Сараево каде живееше се до почетокот на војната во БиХ кога се пресели во Белград. Но, никогаш не заборави на својот роден град за кој е многу врзан.

Чола пред извесно време го подарил семејниот стан во кој живееше со родителите и братот на воен инвалид од војната но за тоа не сакал да се знае во медиумите.

Сепак, за да не остане без свое во родниот град си купил луксузен стан во елитна населба во Сараево каде квадрат чини 2.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.