Во Загреб денеска беше погребан Рајко Дујмиќ кој загина во сообраќајна несреќа.На испраќањето се собраа многу негови колеги, но на општо изненадување дојдоа и членовите на „Нови фосили“ иако не беа во најдобри односи.

Најпотресени беа неговиот син Тино како и сопругата Снежана која не може да ја скрие загубата.

Рајко беше испратен со песната „Секогаш ќе те сакам“ од Витни Хјустон, како и со неговата „Небески кочии“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.