Пејачката Лепа Брена се вклучи во живо во емисијата „Утро со Јована и Срѓан“ каде што водителка е Јована Јоксимовиќ.

Во рамки на емисијата Јована и пушти на Брена една снимка од Италија каде што луѓето од своите тераси ја пеат нејзината песна „Коловоѓа“, па и откри дека снимката не е направена во Србија.

Знам. И јас ја добив таа снимка, изјави Брена на која очите и беа полни со солзи.

 

Реагирам претерано човечки и емотивно во целата ситуација. Цел свет никогаш не се нашол на колена. Често ми се плаче. Боже, кај најдов сега да плачам среде емисија.

Таа зборуваше дека постојано е загрижена за последиците врз српската економија, за постарите лица, за сиромашните…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.