Писателката Исидора Бјелица имала тешки моменти пред нејзината смрт, раскажуваат синот Лав и пријателката Пајкиќ.

Тие велат кога ја посетувале во болница чекале да заспие па потоа да се исплачат без да ги види.

-Знаевме дека нејзината врста на канцер е опасна и оти прогнозите никогаш не беа добри. Чудо е што успеа да издржи осум години.Многу и сме благодарни што се бореше што подолго да биде со нас-велат синот и пријателката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.