Актерот Чак Норис не беше присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, на кој дојде до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер.

Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет.

„Ова не е Чак Норис“, изјави за АП менаџерот на Норис, Ерик Крицер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.