Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прославува 23 роденден во еден ресторан во српската престолнина, каде се собраа нејзините најблиски.

Нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ стигна меѓу првите на прославата на роденденот на ќерка и, а за оваа прилика избрала кратко виолетово фустанче со отворен грб, па насмеана позирала на собраните фоторепортери.

Потоа стигнало и нејзиното момче Богдан Срејовиќ заедно со снаата Богдана и децата на сестрата на Цеца, Лидија Оцокољич.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.