Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ на пролет ќе го добие првото внуче, дознава српски „Блиц“, додавајќи дека свршеницата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, е во вториот месец од бременоста.

Среќната вест, како што пишува порталот, Вељко и Богдана засега ја споделиле само со најблиските, а сите се пресреќни што во домот наскоро ќе се слуша бебешки плач.

 

View this post on Instagram

 

Beauty and the beast 🐺

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.