Цеца Ражнатовиќ објави дека се вацинирала и ги повика сите тоа да го сторат како влог кон враќање во нормален живот. Таа вели дека се вакцинирала со кинеската вакцина и оти не чусттвува никакви компикации.

Мислам дека сме привилегирани што можеме да бираме која вакцина ќе ја примиме и јас се одлучив за кинеската. Бидејќи прележав корона имав одреден број а антитела и затоа дури сега се одлучив за вакцинација.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.