Цеца Ражнатовиќ е позната како голем верник. Таа се ги држеше велигденските пости и денеска како што е редот се причести во храмот Св.Сава.

До неа беше момчето Богдан кој и е голема поддршка. Во рака го чуваше и внукот Жељко кој го зема за да ги остави малку синот Вељко и снаата да уживаат во велигденското утро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.