Цеца Ражнатовиќ денеска се појави пред Основниот суд во Белград.Причина за тоа е тужбата на нејзиниот сосед кој ја тужи дека му го узурпирала паркингот пред куќата.Цеца живее во близина на стадионот на Црвена Ѕвезда во огромна куќа и често нема каде да ги паркираат автомобилите.

Цеца и Вељко често ја користеле тротоарот пред соседната куќа па соптвеникот решил правдата да ја побара на суд откако не помогнале усните опомени

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.