Светлана Ражнатовиќ Цеца на новогодишната ноќ настапи во Будва. На сцената се појавила во бело од глава до пети и се било супер додека еден фан не решил да и фрли подарок. Бидејќи бил малку подалеку со подарокот замавнал малку повеќе, па пејачката ја треснал по лицето. За среќа, подарокот бил мек, па не ја повредил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.