Цеца 2019 година ќе ја памети по многу работи. Го ожени својот син Вељко и направи свадба за која се уште се зборува, за Нова година настапуваше во еден познат белградски хотел, но познатата фолк-пејачка ги изненади сите кога неодамна си ја отвори душата и пред новинарите призна дека имала здравствени проблеми.

Имав здравствени проблеми. Последните две години кубурев со здравјето, но ништо страшно, на крај се’ се среди. Сега се е во ред, изјави неодамна пејачката.

Таа додаде дека во организмот и се задржувала водата и имала спор метаболизам, но и дека сега се’ е во ред.

Не е тоа нешто страшно, туку нешто што им се случува и на другите луѓе. Најважно е што сега сето тоа се среди.

Таа додаде и дека тоа е нешто што едноставно се случува и дека не се плашела, туку направила сé за да оздрави.

Покрај ова Цеца зборуваше и за Вељко, но и за снаата Богдана која е блажена состојба. Таа не заборави да истакне дека е пресреќна што наскоро ќе добијат принова во семејството, а Вељко неодамна откри дека неговата сопруга носи машко дете и дека ќе му го дадат името Жељко.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.