По инцидентите со Драгана Мирковиќ, како и по новата тура на навреди од Јелена Карлеуша, Цеца се обрати на „Инстаграм“ и има една молба до своите фанови.

Драги мои, околу нас има премногу провокации, навреди и непримерно однесување. Мојата желба е да имаме заедничка цел и да покажеме дека сме имуни на тоа, исто така, да не ги навредуваме другите и да нè поврзува само убава емоција! Знам дека не барам многу и дека поради нашата масовност можеме да бидеме светол пример дека е можно да се има здраво и културно опкружување на социјалните мрежи. Со љубов, ваша Цеца, напиша таа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.