Цеца Ражнатовиќ ја посети родната куќа во с. Житораѓе, и објави видеоклип на социјалните мрежи, споделувајќи со своите обожаватели дел од своето минато. Евидентно е дека родителската куќа е реновирана, па така не можеме да знаеме како изгледала кога во неа живеела популарната пејачка.

Видеото погледнете го наследниот линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.