Цеца Ражнатовиќ ја одби понудата за неа да биде снимен филм од страна на Холивуд. Американските продуценти биле заинтересирани да го следат нејзниот пат од девојче во Житораџа до полни Маракани или Учше. Дотука било се во ред се додека не дошол делот кога треба да се појави Аркан од запознавањето до свадбата и убиството во хотел Интерконтинентал во 2000 година.

Во предговорот стоело дека продуцентите смеат да го обликуваат ликот на Аркан како што тие сметаат на што Цеца не прифатила бидеќи не сакала да се валка името на нејзниот сопруг со кој има две деца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.