Пистателот Марко Лопушина вели дека се глупости приказните дека Аркан е е жив и оти живее некаде далеку со променет идентитет.

Лопушина објаснува дека актерот Љубиша Самарџиќ му раскажал дека лично ја видел Цеца како мртвиот Аркан го носи во болничка количка во Клиничкиот центар.

Државата стоеше позади него.Како награда доби пратеничко место во Парламентот-вели писателот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.