Музичарката Тања Царовска смета дека доколку здрава се трга од здрави луѓе придонесува кон деградација и истребување на човечкиот род.

Царовска, која е поборник на теоријата за чипирање и многу други светски заговори, својот став околу коронавирусот го сподели преку социјалните мрежи и предизвика различни реакции кај јавноста.

Не, не се плашам, не се пазам и не се дистанцирам, илјадници години постоиме и опстојуваме како вид токму поради/преку блискост и љубов.
Ако се пазам и се тргам ЗДРАВА, од ЗДРАВИ луѓе, придонесувам кон ништо помалку туку деградација и истребување на човечкиот род, односно кон себеистребување, напиша таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.