Пејачката Дара Бубамара наводно планира да се омажи 24 години помладиот Тони.

Парот наводно започнал да живее заедно во станот на Дара, а планираат да ја официјализираат својата врска и да се венчаат, пишуваат српските медиуми.

Наводно нивната свадба ќе биде на 7 јули, на годишнината од нивната врска.

Тони се пресели во нејзиниот стан. Иако и тој има недвижности, одлучија да живеат кај неа за да не го сели синот Коста кој го доби од бракот со Милан Кесиќ. Дара има стан во Белград, па и Тони често е кај неа. Ако продолжат да функционираат вака добро, се договорија да се венчаат на годишнината од врската, вели извор.

Толку многу е заљубена во Тони, па сака со него да формира и семејство. Тој е многу млад, но сака дете со Дара. Нема да ме изненади ако Коста наскоро добие брат или сестра, вели соговорникот за српските медиуми и додава дека парот се однесува како заљубени тинејџери.

По цел ден се смеат, има неверојатна хемија меѓу нив. Многу се сакаат. На Дара и беше важно нејзиниот син да го прифати Тони. Тие станаа најдобри другари, вели изворот и додава дека Дара ги издржувала претходните момчиња, а овој пат Тони ги платил сите луксузни патувања.

Го прошетаа пола свет. Беа на Малдивите, Турција, Дубаи, Занзибар, Монте Карло, Грција, Хрватска…Сè тоа го плати Тони, а Дара беше воодушевена, тврди изворот.

Пејачката се уште не се огласи по повод овие пишувања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.