Српската пејачка, Лепа Брена проговоре за нејзината снаа, Александра Пријовиќ, која е сопруга на Филип, синот на Боба Живојиновиќ од првиот брак. Српските медиуми пишуваат дека Пријовиќ и Брена не се во добри односи, но пејачката за Женски магазин ги демантирала тие гласини.

Александра е мојата поддршка, а јас сум нејзината. Таа е нашиот нов член од семејството и ја доживувам како едно девојче кое тргна исто како и јас, токму од нула. Навистина сакам да и бидам од помош и да и дадам совети кои никој не може да и ги даде. Сум го поминала целиот тој трнлив нејзин пат, истакнала Брена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.