Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ неодамна станаа сопственици на луксузна јахта со која одлучија да крстарат по Медитеранот.
Тие двајца се закотвија на островот Крф во изминатите неколку дена, а ги посетија и блиските места. На Лепа Брена очигледно и се допаднаа околните помали острови Паксос и Антипаксос, кои припаѓаат на Рајските Острови каде одлучи да плива.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.