Лепа Брена и Надја Команечи , иако се во поодминати години , се преубави жени , а тоа го докажаа вчеравечер на роденденот на романскиот бизнисмен Ион Тириак.

 

View this post on Instagram

 

Spremni za rodjendansku zurku🍷❤️

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Бизнисменот го прослави 80. роденден во Мадрид , каде се појавија сите негови пријатели , како и кумашините Лепа Брена и Боба Живоиновиќ. Фолк ѕвездата и најдобрата гимнастичарка на сите времиња ги воодушевија фановите.

Брена на роденденот пристигна со шешир и очила за сонце , додека поранешната романска гимнастичарка имаше бел фустан од чипка со длабоко деколте.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday to our best man🍷🍷🍷🍷🍷🍷❤️❤️Ion Tiriac

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Надиа Команечи е најдобрата гимнастичарка во историјата и годинава ќе го прослави58. роденден. Таа од 1989 живее во САД , каде пребегна од комунистичкиот режим во Романија. Во 1996 се омажи за Барт Конер , кој поради неа премина во православието , а по 10 години брак го роди синот Дилан Пол Конер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.