Иако во семејството Живојиновиќ сите се среќни поради тоа што Филип и Александра Пријовиќ го добија синот Александар, Лепа Брена, сепак чека некој од нејзините синови да и подари внук. Пејачката веќе не сака да крие дека едвај чека да стане баба, а најголем притисок му прави на синот Стефан кој неодамна купи луксузен стан на кредит.

Неодамна му рече дека му е подобро да се ожени и да направи дете ако сака да му помогне околу исплатата на кредит за станот кој го купи. Што се вели го уцени, но Стефан на тоа не дава многу значење затоа што знае дека Брена само се шегува со неа – открил извор близок до семејството Живојиновиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.