О завршнире зборови Бојан Јовановски проговори и за својот однос со водителката Лила Стојановска, која беше една од сведоците во случајот „Рекет“ на барање на Обвинителството. Тој вели дека во неволја се гледаат вистинските пријатели.

Кога си во притвор се гледа кои ти се вистински пријатели, а кои не. Таа всушност ништо не кажа освен дека сме оделе заедно на одмор и оти давала донација за телевизијата – рече Боки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.