По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се одржа граѓанската венчавка и каде повеќе од 500 гости ќе ја прослават свадбата на синот на Цеца и Аркан.

Невестата во црква ја носеше венчаницата што балканската ѕвезда ја носеше кога се омажи за Жељко Ражнатовиќ.

За венчавањето пред законот, младата Богдана облече втора венчаница.

За првиот танц младенците ја одбраа песната „Mirrors“ од Џастин Тимберлејк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.