Екипата на Ексклузив направи анкета во која прашуваше што мислат нашите јавни личности за Бјанка Мизел, измислена манекенка, која оживеа во одговорите на нашиите божемни селебрити.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.