Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени за наследничка на мултимилионска империја. Само неколку дена по раѓањето на првото дете на Меган и Хари, Тревор Енгелсон (42) го кажа судбоносното да 31-годишната Трејси Круланд, чиј татко е познат со мултимилионските бизниси.

Тој имаше раскошна свадба во Калифорнија, на која гостите јадеа хамбургери и помфрит.

 

View this post on Instagram

 

It’s official! Amazing night, Amazing couple! #t🖤t #detailseventplanning #rosewoodmiramarbeach #marksgarden #imagesbylighting

A post shared by syarbro1 (@syarbro1) on

Неговата разделба со Меган помина бурно, па дури на крај таа бурмата му ја вратила по пошта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.