Синоќа биле опожарени возилата на пејачките Ребека и Сузана Турунџиева. Како што објавува „Досие.мк“ прво изгорел Мини куперот на Турунџиева а до него било паркирано и возилото на Ребека. Пожарот се случил во три часот изутрина на паркингот кај ТТЦ Плаза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.