Кризата со настапи поради корона кризата ги принуди најголемите ѕвезди да пеат и на места каде што никогаш не би настапиле.Па така, овој викенд Цеца настапи на ромска свадба и тоа во Рим.Младенците имале голема желба токму Цеца да им пее на најважниот ден во животот а тоа родителите им го дозволиле.

Цената за Цеца да пее била дури 100.000 евра  и тоа само за два часа.

-Ромска свадба, прекрасни луѓе-напиша Цеца на Инстаграм

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.