Зорана Павиќ (54) на својот инстаграм-профил сподели фотографија преку која одбележа 40 дена од смртта на својот братучед Влада Бјелогрлиќ (45), кој почина од инфекција со коронавирусот. Тој беше и еден од најдобрите другари на српскиот претседател Александар Вучиќ и братучед на познатиот актер и продуцент, Драган Бјелогрлиќ

Пејачката сподели фотографија од виножито на небото алудирајќи на тоа дека неговата душа се’ уште е со неа.

40 дена…душа… тука над виножитото, напиша Зорана на својот инстаграм профил.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.