Познатата српска пејачка Зорица Брунцлик сите ја препознаваат по уникатната боја на коса и имиџ која не го променила речиси со години наназад.

Како се менуваше времето во минатото така се менуваше и нејзината боја на коса, но очигледно розовата боја и остана како најомилен стил со години наназад.

Српските медиуми овие денови пронајдоа фотографии од пејачката како млада убава Југословенка која речиси е непрепознатлива со црна природна боја на коса. На естрадата пејачката се појавила со шишки, а од тогаш па се до ден денес тие се нејзин заштитен знак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.