Пејачката Нина Јанева и нејзиниот сопруг наскоро ќе станат родители. Таа веќе е во шестиот месец од бременоста, а го откри и полот на бебето. Нина и Александар веќе знаат кое име ќе го добие нивната прва ќерка.

Со сопругот уште од пред две години знаевме дека ако имаме ќерка ќе ја крстиме Арија. И двајцата сме големи фанови на серијата „Игра на тронови“, а токму Ариа е и мојот омилен лик. Знам дека мојата ќерка ќе ја поседува нејзината храброст и борбеност, поради тоа и решивме да ѝ го дадеме тоа име, откри пејачката.

Повеќе на „Убавина и здравје“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.