Една од најголемите љубови на Цеца, тогаш Величковиќ преживеа инфаркт. Тоа е поранешниот фудбалер Владан Лукиќ. На Владан му се слошило додека играл фудбал во балон и бил праткично мртов неколку минути но успеале да го повратат и да му вградат стент.

Владан и Цеца се забавуваа на почетокот на деведесетите години и биле многу вљубени. Патиштата по неколку години ги разделиле но сега се добри пријатели. Цеца и пееше на свадата на ќерката на Владан, а пак тој со сопругата  беше на свадбата на Вељко и Богдана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.