Дарко Лазиќ поминува низ тежок период.Неговата нова сопруга Марина го напушти и се вратила во домот на нејзните родители и се вратила во куќата во Печинци.Таа е лута на однесувањето на Дарко бидејќи тој и натаму пиел и возел автомобил и оти по неколку дена не си доаѓал дома.

Марина е јасна дека нема намера да му се врати и тоа го налутило Дарко.Дошол во домот на бабата и дедото и почнал да се расправа.

Тие го замолиле да го напушти домот а тој излегол и продолжил да и се јавува на Марина на телефон.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.