Ќерката на Цецан, Анастасија Ражнатовиќ, му ја испеа „Кукавица“ на нејзиниот пријател, бизнисменот Драгослав Илиќ. Бизнисменот, кој се занимава со дистрибуција и продажба на нафта во Венецуела, е голем љубител на Србија, па во Белград дошол да го прослави роденденот со своите пријатели, пишуваат српските медиуми.

На снимката на која Анастасија го пее хитот од нејзината мајка, се гледаат наредени банкноти од 50 евра на хармониката, а во еден момент гостин вади и банкнота од 500 евра.

 

View this post on Instagram

 

Hvala puno za ovo divno druzenje i ovaj divan glas @raznatovicanastasija @cecaraznatovic @marielys_3004 @michelle_zambrano28 #birthday #serbia

A post shared by Drago (@gagi_serbia_) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.