Тага во семејството на шибеничкиот музичар Здраво Шкендер по ненадејната смрт на неговиот 39 годишен син Томислав.

Здравко Шкендер веста ја сподели на Фејсбук.

Синот Томислав и ќерката Кристина, пејачот ги добил во бракот со сопругата Ангелка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.