Македонска кореографка Гордана Деан Поп-Христова, сопругата на актерот Кирил Поп-Христов, на „Фејсбук“ сподели фотографија со внукот Аниш Круз. Во опис на фотографијата Гордана напиша: Прекрасен внук, прекрасен внук.

Аниш Круз е син на Јоана, ќерката на Кили и Гордана. Тој се роди на 12 јуни на Еквадор, каде што Јоана живее веќе неколку години.

 

Precioso nieto, nieto hermoso💖

Gepostet von Gordana Dean Pophristova am Montag, 5. August 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.