Ѕвездата од Медена земја, Атиџе Муратова, има еден поинаков, необичен роденден. Нејзината пријателка, пејачката Сузана Турунџиева реши да и приреди неколку изненадувања, па така Атиџе ужива во зимските спортови и активности.

Тие две се решија за малку авантура и возење со моторна санка. Насмевката на Атиџе кажува се!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.