Актерот Атанас Атанасовски во свој стил за „Еден на Еден“ открива  која е првата работа што ќе ја направи кога ќе заврши кризата со коронавирусот.

Прво нешто што ќе направам кога ќе заврши карантинот, ќе се разведам, хахаха, изјави Атанас за „Еден на Еден“.

Актерот, кој е вработен во театарот „Комедија“, во моментов паузира од сите активности, и е посветен на синот Павле кој има неполни три месеци и на сопругата Александра.

Повеќе на Еден на Еден

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.