Златимир Аревски, познат во македонската јавност како Арчи, неодамна станал татко. Шеесетгодишниот пејач пред месец и половина го добил вториот син, дознава „Слободен печат“.

Првиот син на Арчи, Горјан, кој студираше на Драмски факултет, изминатите години неколку сезони беше дел од хумористичното шоу „Фчерашни новости“.

Арчи веќе со години живее во Дубровни, Хрватска и работи во угостителскиот бизнис.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.