Британците Џорџ Хокинс, Сол Џоунс и Александар МекДонахју уапсени се на тајландскиот остров Пукет во друштво на три тамошни проститутки додека се забавувале на илегална журка за време на полицискиот час поради коронавирусот.

Во текот на истата вечер се прекинати уште неколку оргии кои со проститутки ги организирале државјани на Австралија, САД и Украина.

На сите овие забави полицијата запленила и поголемо количество дрога.

Инаку, Тајланд воведе полицијски час во моментот кога Ковит-19 го достигна максимумот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.