Анџелина Џоли деновиве повротно ги наполна светските медиуми со вестта дека е во врска со познат колега. По долгиот и мачен развод со Бред Пит, со когодури пред некое време успеале да постигнат договор во врска со старателството и распределбата на имотот, актерката побарала утеха во Џаред Лето.

Според анонимен извор, иако веќе со години се пријатели, помеѓу нив почнало да се раѓа нешто повеќе од тоа.

46-годишниот актер има долга листа на поранешни девојки, а голем борј од нив се познати актерки или пејачки, како Камерон Дијаз, Скарлет Јохансон, Мајли Сајрус, Кејти Пери, Линдзи Лохан…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.